2421/​939

Sminkebord af rosentræ, front med trefløjet spejlfelt, to skuffer og klap. Udført og mærket for C. B. Hansens Etabl. 1940'erne. H. 143. B. 110. D. 45.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Revnet spejlglas.

I Aarhus
Vur­dering

4.000–6.000 DKK