2421/​770

Henry Kjærnulf (f. Ubberud 1911, d. 1975)

Et sæt på seks stole af eg, betrukket med lilla møbelstof. Udført og mærket hos EG Kvalitetsmøbel. (6)

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.

I Aarhus
Vur­dering

6.000 DKK