2421/933
Børge Mogensen (f. Aalborg 1914, d. Gentofte 1972)
“Øresund”. Dobbeltkommode af eg. Front med otte skuffer. Udført og mærket hos Karl Andersson & Söner. H. 69. B. 135. D. 54.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak.
Vurdering
928722 |