2421/​933

Børge Mogensen (f. Aalborg 1914, d. Gentofte 1972)

“Øresund”. Dobbeltkommode af eg. Front med otte skuffer. Udført og mærket hos Karl Andersson & Söner. H. 69. B. 135. D. 54.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak.

I Aarhus
Vur­dering

6.000 DKK

928722 3.000 DKK