2420/1165
Diamant- og rubinring af platin prydet med old-cut diamant på ca. 0,80 ct. Farve ca. K-M. Klarhed ca. SI. flankeret af enkeltslebne diamanter samt carréslebet rubiner. Vægt ca. 3 g. Str. 55.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mangler flere stene.
Vurdering
Hammerslag
905140 |