2421/​850

Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967)

Poul Henningsen: “PH-4,5/3,5”. Standerlampe med stel af forkromet metal. Underskærm og ødelagt overskærm af opalglas. Udført hos Lous Poulsen. H. 128.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Mellemskærm mangler. Overskærm ødelagt. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

I Lyngby
Vur­dering

4.000 DKK

9 bud

915162 (Autobud) 2.800 DKK
800318 2.700 DKK
915162 (Autobud) 2.600 DKK
936267 2.500 DKK
915162 (Autobud) 2.400 DKK
85176 2.300 DKK
915162 2.200 DKK
950167 2.100 DKK
896810 2.000 DKK