2421/​926

Severin Hansen Jr. (f. 1936, d. 2020, Møbeldesigner)

Et par sideborde af palisander. Udført hos Haslev Møbelsnedkeri. 1960'erne. H. 44,5. L. 49. B. 32. (2)

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.

I Aarhus
Vur­dering

6.000 DKK

3 bud

1142395 1.100 DKK
801465 1.050 DKK
1142395 1.000 DKK