Beate Andersen (f. København 1942)
Tidlig, cylindrisk stentøjsvase med indridsede og prægede motiver i relief. Delvis dekoreret med gråhvid glasur. Sign. Beate 65. Stemplet Strandstræde Denmark. Unik. H. 16,3. Diam. 10,5.
Nederste kant med et minimalt afslag.
Moderne kunst og design, 14. maj 2024