2421/741
Jørn Utzon (f. København 1918, d. Helsingør 2008)
“Opera”. Pendel med lameller af hvidlakeret metal, indvendigt mærket Jørn Utzon. Udført hos Lightyear. H. 29. B. 40.
Almindelig brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Vurdering
1028125 |