2420/​691

Ib Andersen (f. Frederiksberg 1907, d. Hillerød 1969)

Samling tegninger og skitser. Delvis sign. Tusch, akvarel og blyant på papir. Variable bladstørrelser fra 14,5×15,5 til 37×50,5. (19)

Papiret er gulnet. Misfarvninger og håndteringsmærker.

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

14.000 DKK

20 bud

802818 (Autobud) 14.000 DKK
899383 13.500 DKK
802818 13.000 DKK
899383 12.500 DKK
802818 (Autobud) 12.000 DKK
899383 12.000 DKK
802818 (Autobud) 11.500 DKK
899383 11.000 DKK
802818 (Autobud) 10.500 DKK
899383 10.000 DKK
802818 (Autobud) 9.500 DKK
899383 9.000 DKK
802818 (Autobud) 8.500 DKK
899383 8.000 DKK
802818 (Autobud) 7.500 DKK
899383 7.000 DKK
802818 6.500 DKK
899383 (Autobud) 6.000 DKK
802818 5.500 DKK
899383 3.000 DKK