2421/49
Viggo Helsted (f. København 1861, d. Helsingør 1926)
“Solen bryder frem. I Farvandet ud for Kullen”. Sign. Viggo Helsted 1910. Olie på lærred. 88×125.
Udstillet: Charlottenborg 1910 nr. 188.
Krakeleringer samt retoucheringer. Lærredet buler. Lærredet bør strammes op. Let overfladerensning anbefales.
Fra
i
Vurdering