2421/​49

Viggo Helsted (f. København 1861, d. Helsingør 1926)

“Solen bryder frem. I Farvandet ud for Kullen”. Sign. Viggo Helsted 1910. Olie på lærred. 88×125.

Udstillet: Charlottenborg 1910 nr. 188.

Krakeleringer samt retoucheringer. Lærredet buler. Lærredet bør strammes op. Let overfladerensning anbefales.

Fra i Lyngby
Vur­dering

6.000–8.000 DKK