2421/​915

Maarten Baas

Maarten Baas: “Smoke”. Lænestol af brændt træ, behandlet med epoxyharpiks. Betrukket med sort skind. Formgivet 2002. Udført hos Moooi.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og afslag

I Lyngby
Vur­dering

6.000–8.000 DKK