2421/882
Severin Hansen Jr. (f. 1936, d. 2020, Møbeldesigner)
Sybord af palisander med underliggende garnkurv af flet. Ene ende med “skjult” skuffe i sarg. Udført hos Haslev Møbelsnedkeri. H. 50. L. 59. B. 44.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Vurdering