Vibeke Fischer (f. Hellerup 1944)
Skulpturel vase af stentøj dekoreret med sort, grå og rød glasur. Uglaseret geometrisk dekor og øverste kant. Sign. monogram, 99. Unik. H. 19,5. L. 21,3. B. 7,5.
Almindelig brugs- og alderspatina, herunder ridser og mærker. Nogle afslag på base.