Samtidskunst
2421/517Lyngby
Nicholas Koshkosh: Uden titel, 2021. Sign. på bagsiden. Olie og mixed media på lærred. 198 x 170. Uindrammet.
Vurdering :
40.000 DKK Næste bud:
2420/967
Søren Behncke (Papfar): Papirrulle. Usign. Akryl på pap. Lysmål 131 x 90.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
1.500 DKK -
2420/836
Frederik Næblerød: "The Midget". Sign. på bagsiden Frederik Næblerød 2013 med dedikation. 30 x 30. Uindrammet.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Ikke solgt
2420/803
Asger Dybvad Larsen: Uden titel, 2019. Sign. Mixed media på lærred. 25 x 19. Uindrammet.
Vurdering :
10.000 DKK Ikke solgt
2420/720
Mie Mørkeberg: Tsunami. Sign. Mie Mørkeberg 2013. Akvarel og tusch på papir. Bladstørrelse 46 x 63.
Vurdering :
10.000 DKK Hammerslag:
7.000 DKK -
2420/714
Peter Rothmeier Ravn: "This Is How I Move On", 2012. Sign. Olie på lærred. 60 x 80. Uindrammet.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Hammerslag:
16.500 DKK -
2420/701
Frederik Næblerød: Uden titel. Sign. F. Næblerød 2020. Akvarel og blæk på papir. Bladstørrelse 32 x 24.
Vurdering :
6.000 DKK Hammerslag:
5.500 DKK -
2420/699
Nina Sten-Knudsen: "Portrait Of The Lacemaker As An Apple". Sign. Olie på lærred. 70 x 140. Uindrammet.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Hammerslag:
12.000 DKK -
2420/566
Frederik Næblerød: Uden titel. To kompositioner. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. Hver 100 x 73. Uindrammet. (2)
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Hammerslag:
15.000 DKK -
2420/517
Joachim Koester: Uden titel (Verdenskort). Sign. på bagsiden Joachim Koester 1990. Olie på lærred. 135 x 110.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Hammerslag:
12.000 DKK -
2420/509
Trine Boesen: "Golden Garbage, 2007. Sign. på bagsiden Trine Boesen. Olie på lærred. 150 x 200. Uindrammet.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Hammerslag:
17.500 DKK -
2419/907
Sander van Deurzen: "Fast Food Toys". Sign. med datering på bagsiden. Olie på lærred. 40 x 50.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Ikke solgt
2419/906
Ludmilla Pawlowska: "På andra sidan". Sign. med titel på bagsiden. Mixed media på plade. 30 x 30.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Ikke solgt
2419/730
Anders Moseholm: Uden titel, 2006. Sign. Anders Moseholm. Olie på lærred. 50 x 50. Uindrammet.
Vurdering :
5.000–6.000 DKK Hammerslag:
2.500 DKK -
2419/733
Vibe Bredahl: Uden titel. Sign. Vibe Bredahl 2006. Blyant og tusch på papir. Bladstørrelse 58 x 130.
Vurdering :
6.000 DKK Hammerslag:
4.200 DKK -
2419/704
Michael Kvium: "Tapestry", 2000. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 20 x 40. Uindrammet.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Hammerslag:
15.000 DKK -
2419/658
Honza Hoeck: "Interface (nr. 2)", 2006. Sign. Honza på bagsiden. Olie på lærred. 99 x 66. Uindrammet.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
1.900 DKK -
2419/662
Tom Anholt: "After Hour", 2013. Sign. og dateret med titel på bagsiden. Olie på lærred. 50 x 60.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Hammerslag:
8.500 DKK -
2419/661
Philip Grözinger: "I thought it was a good idea", 2012. Sign. og dateret med titel på bagsiden. Mixed media på lærred. 50 x 20.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
2.100 DKK -
2419/660
Ida Kvetny: "Jars on line", 2007. Sign. og dateret med titel på bagsiden. Mixed media på papir. Lysmål 57 x 82.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
3.400 DKK -
2419/592
Lars Nørgård: Uden titel, 2003, marts. Sign. Lars Nørgård med datering på bagsiden. Olie på lærred. 130 x 130. Uindrammet.
Vurdering :
25.000–30.000 DKK Hammerslag:
25.000 DKK -
2419/584
Julie Sass: Uden titel (Painting as container), 2015. Olie på lærred. 50 x 40. Uindrammet.
Vurdering :
8.000 DKK Hammerslag:
5.500 DKK -
2419/581
Hansina Iversen: Uden titel, 2019. Sign. på bagsiden med datering. Olie på lærred. 70 x 50. Uindrammet.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Hammerslag:
16.000 DKK -
2419/577
Jes Brinch: "Marriage - Very Expensive", 2004. Sign. med datering på bagsiden. Akryl på lærred. 49 x 39.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
3.000 DKK -
2419/550
Lars Nørgård: Komposition. 2003. Sign. og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 55 x 46.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Hammerslag:
13.000 DKK -
2419/529
Peter Martensen: "Waterfront", 2003. Sign. og dateret med titel på bagsiden. Olie på lærred. 18 x 24.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Hammerslag:
12.000 DKK -
2419/520
Jeffrey Spencer Hargrave: Ti kompositioner. Alle sign. på bagsiden. Mixed media på papir. Bladstørrelse varierer. (10)
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Ikke solgt
2419/506
Dan Schein: "Faun mounts villager in public view", 2015. Sign. Olie på lærred. 126 x 182.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK Hammerslag:
26.000 DKK -
2419/505
Nicholas Koshkosh: Uden titel. Sign. KoshKosh 22 på bagsiden. Olie på lærred. 99 x 149. Uindrammet.
Vurdering :
25.000–30.000 DKK Ikke solgt
2419/502
Nicholas Koshkosh: Uden titel, 2022. Akryl, olie og spraymaling på lærred. 150 x 200. Uindrammet.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK Ikke solgt