Moderne grafik
2424/768Lyngby
Carl-Henning Pedersen: Uden titel. Sign. Carl-Henning Pedersen 1994, 121/125. Radering. Bladstørrelse 76x57. Uindrammet.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2424/770Lyngby
Egill Jacobsen: Maskekomposition. 1976. Sign. Egill Jacobsen, 21/80. Litografi i farver. 77x57.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2424/777Aarhus
Poul Anker Bech: Uden titel. Sign. Poul Anker Bech 90, 74/350. Litografi i farver. Lysmål 64 x 51.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2424/787Aarhus
Aage Gitz-Johansen: Otte figurkompositioner. Usign. Træsnit. Lysmål 23 x 17. (8)
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud:
2424/788Aarhus
Bjørn Nørgaard: Tre kompositioner. Sign. Litografi i farver. Bladstørrelse 35 × 28, 29 × 37 og 37 × 28. Uindrammet. (3)
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud:
2424/793Aarhus
Ian McKeever: "Temple Painting", udstillingsplakat. Sign. McKeever. Serigrafi i farver. Bladstørrelse 200 x 80.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud:
2424/812Aarhus
Ejler Bille: Fire kompositioner i to rammer. Sign. Ejler Bille 89. Litografier i farver. Bladstørrelse hver 29 x 21. (2)
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2424/822Aarhus
Aage Gitz-Johansen: "Sensommer". Usign. Gouache og vandfarve på japanpapir. Bladstørrelse 42 x 56. Uindrammet.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2424/829Aarhus
HuskMitNavn: "Verdensmesteren". Usign. 23/100. Litografi i farver. Bladstørrelse 70 x 50. Uindrammet.
Vurdering :
5.000–6.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2424/832Aarhus
Richard Mortensen: Uden titel. Sign. Richard Mortensen 1953, 3/5. Prøvetryk. Litografi. Lysmål 37 x 56,5.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2424/833Aarhus
Mogens Andersen: Uden titel. Sign. MA-85, 18/90. Litografi. Bladstørrelse 77 x 55. Uindrammet.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2424/857Aarhus
Salvador Dali: Surreel komposition. Sign. Dali, 74/300. Radering i farver. Lysmål 61 x 43.
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Næste bud:
2424/861Aarhus
Zacharias Heinesen: Tre kompositioner. Sign. ZH. Litografier i farver. Bladstørrelse 34 x 48. Uindrammet. (3)
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2424/862Aarhus
Mie Olise Kjærgaard: To kompositioner. Sign. Litografier i farver. Bladstørrelse 28 x 38 og 29 x 40. Uindrammede. (2)
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud:
2424/864Aarhus
Poul Anker Bech: Læsende soldat. Sign. Poul Anker Bech, 99, 216/300. Offset i farver. Lysmål 61 x 73.
Vurdering :
4.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2424/866Aarhus
Pierre Soulages: “Sérigraphie no. 17”, 1989. Sign. Serigrafi i farver på vélin. Lysmål 16 x 16.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Næste bud:
2424/867Aarhus
David Hockney: "The blue guitar". Sign. David Hockney 155/200. Radering i farver. Bladstørrelse 53 x 46.
Vurdering :
12.000 DKK Næste bud:
2424/869Aarhus
Tadashi Nakayama: "Two horses into the thunder". Sign. T. Nakayama 1963, 38/65. Træsnit. Lysmål 75 x 59.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud:
2424/923Aarhus
John Kørner: "Caught", "A modern Problem", "War Problems" m.f. Div. bøger og udstillingskataloger. (5)
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: