2419/721
Egill Jacobsen: Uden titel. Sign. Egill Jacobsen 89. Oliekridt på papir. Lysmål 26 x 21.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Hammerslag:
7.000 DKK -
2419/720
Ejler Bille: Uden titel. Sign. Ejler Bille 85. Oliekridt på papir. Lysmål 19 x 14.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Hammerslag:
4.400 DKK -
2419/632
Tage Mellerup: Abstrakt komposition. Sign. på bagsiden Tage Mellerup 1947. Olie på lærred. 55 x 43.
Vurdering :
4.000–5.000 DKK Hammerslag:
2.100 DKK -
2419/586
Carl-Henning Pedersen: Frugter i skål. Sign. chp, 1955. Oliekridt på papir. Lysmål 35 x 50.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Ikke solgt
2419/583
Carl-Henning Pedersen: Uden titel. Sign. chp El Quseirr, 2004. Akvarel på papir. Bladstørrelse 31 x 47.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Ikke solgt
2419/574
Henry Heerup: Skibet vender hjem. Sign. Heerup. Olie på lærred. 27 x 30.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Hammerslag:
6.000 DKK -
2419/553
Carl-Henning Pedersen: Uden titel. Sign. chp Norge, 1952. Akvarel på papir. Bladstørrelse 24 x 31.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Hammerslag:
11.000 DKK