Harald Moltke
2422/242
Harald Moltke: Opstilling med hvide liljer. Sign. Harald Moltke 1955. Olie på malepap. 55,5 x 46.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.000 DKK -
2423/31Lyngby
Harald Moltke: Grønlandsk fjordparti med en fangerkone bærende sit barn på ryggen ved en klippeskrænt. Sign. Harald Moltke. Olie på lærred. 111 x 80.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Næste bud:
2423/505Lyngby
Harald Moltke: Mytologisk figurkomposition. Sign. Harald Moltke 1940. Olie på lærred. 121 x 141.
Vurdering :
40.000–50.000 DKK Næste bud: