Sven Dalsgaard
2421/640
Sven Dalsgaard: Uden titel. Sign. Sven Dalsgaard - 84, 181/500. Radering i farver. Lysmål 34 x 44.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Hammerslag:
1.650 DKK -
921/489Lyngby
Sven Dalsgaard: "En søndag formiddag". Sign. Sven Dalsgaard 1943. Olie på lærred. 47 x 47.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK -
921/490Lyngby
Sven Dalsgaard: Stol af glas dekoreret med blå øjne og røde læber, 1997. Fremstillet hos Per Hebsgaard. 103 x 41 x 29.
Vurdering :
25.000–30.000 DKK -
2424/686Lyngby
Sven Dalsgaard: "Far vel". Sign. Sven Dalsgaard 1998. Blyant og akvarel på papir. Bladstørrelse 29,5 x 20.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Næste bud: Dit bud: