Jens Birkemose
2421/641
Jens Birkemose: "Tordenvejr - og musik og kat", 2002. Sign. B. Akryl på lærred. 50 x 60. Uindrammet.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Hammerslag:
13.000 DKK -
2423/668Lyngby
Jens Birkemose: Uden titel. Sign. monogram. Mixed media på papir. Bladstørrelse 50 x 38.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
921/525Lyngby
Jens Birkemose: Uden titel, 2005-06. Sign. B; sign. med datering på bagsiden. Olie på lærred. 115 x 165. Uindrammet.
Vurdering :
40.000–50.000 DKK -
2424/600Aarhus
Jens Birkemose: Uden titel, 1985. Sign. J. Birkemose. Olie på lærred. 55 x 46. Uindrammet.
Vurdering :
8.000 DKK Næste bud:
2424/711Lyngby
Jens Birkemose: Uden titel. Sign. J. Birkemose 98. Collage på papir. Lysmål 89 x 99.
Vurdering :
5.000 DKK Næste bud:
2424/735Lyngby
Jens Birkemose: To kompositioner. Sign. J. Birkemose, 24/90. Litografi i farver. Lysmål 85 x 59. (2)
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: